کد خبر : 749
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۶

خانم ها شب خواستگاری چی بپوشند چی نپوشند؟

خانم ها شب خواستگاری چی بپوشند چی نپوشند؟
شب خواستگاری یکی از مهم ترین شب های زندگی دختر خانم ها است و طبیعتاً دوست دارند بهترین و زیباترین باشند ؛

بهترین لباس برای مراسم خواستگاری لباسی است که شان شما را حفظ کند و با پوشیدن آن لباس ، شخصیتتان زیر سوال نرود. پس از آشنایی کافی دو انسان زمانی برای انجام این کار توسط آنها تعیین می‌شود؛ در ایران معمولاً خواستگاری توسط پسر و در حضور والدین یا سرپرست دختر انجام می‌شود؛ در روش مرسوم در ایران، معمولاً خانواده‌های پسر و دختر در خواستگاری حضور دارند و به‌صورت جمعی انجام می‌شود.

لباس هایی را انتخاب کنید که دخترانگی تان را بیشتر نشان دهد تا خودتان در این لباس ها احساس راحتی کنید. بهتر است رنگ لباستان گل گلی و خیلی شلوغ نباشد . یک پیراهن حریر ساده گلبهی با دامن سفید انتخابی عالی برای شما است . بهتر است رنگی را که برای مراسم خواستگاری خود انتخاب می کنید باید مناسب رنگ پوست شما باشد .

انتخاب لباس برای روز خواستگاری به خیلی از عوامل جانبی بستگی دارد. به عنوان مثال اینکه آیا شما با آقای خواستگار آشنایی قبلی دارید یا خیر، اگر خواستگار شما همان کسی باشد که مدت هاست مراحل آشنایی را با او طی کرده اید و حالا در نقطه ی نهایی به روز خواستگاری رسیده اید، پس می توانید از پوشش های راحت تری استفاده کنید.

اما اگر خواستگاری شما به شکل کاملا سنتی انجام می گیرد، رعایت یک سری از فاکتورها لازم است. اینکه لباس شما در وهله ی اول معرف بخشی از شخصیت و علایق شماست، پس حساسیت شما کاملا منطقی است. به شرطی که حالت وسواس گونه به خود نگیرد.

نکته ی مهم دیگری که باید به آن اشاره شود این است که از نظر دینی و اعتقادی چه نوع پوششی را می پسندید. اگر در طول زندگی خود همواره لباس های راحت می پوشید و به پوشیدگی آن اهمیتی نمی دهید، قرار نیست در روز خواستگاری خلاف آن را عمل کنید.

بالعکس اگر ظاهری پوشیده دارید باید همان ظاهر پوشیده را در روز خواستگاری هم حفظ کنید، تا بین خود واقعی تان و خودی که در روز خواستگاری به داماد و خانواده اش معرفی می ، اختلاف فاحشی ایجاد نشود.

خود واقعی تان باشید 

از آنجا که خواستگاری برای خیلی از دخترخانم ها اولین مواجهه با خانواده ی همسر آیندشان است، پس باید به بهترین شکل ممکن در آن ظاهر شوند. هر چند ظاهر تا حدی نشانگر شخصیت انسان است و نمی توان از روی پوشش انسان ها را قضاوت کرد؛ ولی زیبایی بصری تاثیر بسزایی در انتخاب و شکل گیری خط فکری افراد، مخصوصا آقایان، دارد. پس این مسئله را جدی بگیرید.

دخترانه بپوشید 

شما هنوز فاصله ی زیادی تا ازدواج در پیش رو دارید. پس سعی کنید از لباس هایی استفاده کنید که، مناسب دختر خانم هاست و همچنین ظاهری برازنده به شما می دهد.

لباس های شلوغ با نقش های درهم و برهم، لباس هایی از جنس گیپور و دانتل، کت و شلوار و کت و دامن، خیلی برای روز خواستگاری مناسب نیستند. بهتر است از پیراهن های اسپورت دخترانه، بلوز و دامن، و لباس هایی از این دست برای روز خواستگاری تان استفاده کنید.

مناسب اندام تان لباس بپوشید!

اگر چاق هستید، لباسی بپوشید که چاقی تان کمتر به چشم بیاید. اگر بیش از حد لاغر هستید، لباس تان را به نحوی انتخاب کنید که کمی شما را پرتر نشان دهد.

 

چه لباس هایی را نپوشید!

برای اولین جلسه ی خواستگاری از لباس های دکلته، تاب و دامن های کوتاه، ساپورت های نازک و لباس هایی از این دست استفاده نکنید. برای چنین پوشش هایی زمان زیادی خواهید داشت.

همچنین از پوشش های اداری به شدت اجتناب کنید. اگر دوست دارید پوشیده و محجبه به نظر برسید، می توانید از چادرهای طرح دار استفاده کنید. لزومی ندارد مانتوی رنگ تیره به تن کنید. چون مراسم خواستگاری یک نوع مهمانی رسمی است و مانتوهای اداری برای یک مراسم رسمی اصلا گزینه ی مناسبی نیستند.

 

انتخاب چادر و روسری روز خواستگاری

اگر از آن دسته دخترخانم هایی هستید که علاقمندند که در روز خواستگاری حجاب کاملی داشته باشند؛ باید در انتخاب روسری و چادر به چند نکته دقت کنید. اول اینکه اگر لباس رنگ روشنی بر تن می کنید، سعی کنید روسری تان رنگ تندی داشته باشد. تا هارمونی زیبایی با لباس تان برقرار کند. همچنین جنس روسری طوری باشد که روی سرتان، سر نخورد. در این حالت مجبورید مدام با روسری ور بروید و هم خودتان کلافه خواهید شد و هم ممکن است از زیبایی و آراستگی کاسته شود. همچنین سعی کنید چادری که در روز خواستگاری استفاده می کنید، طرح خیلی شلوغی نداشته باشد و بر وقار و زیبایی تان بیفزاید. چادرهایی را انتخاب کنید که سبک باشند و ترجیحا از جنس ساتن و ابریشم نباشند. رنگ های ملایم حالت زیبایی به شما خواهند داد.

فخر فروشی، هرگز!

برای چنین روزی حتما لازم است که از زیور آلات استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که مجلس خواستگاری،یک مراسم ساده و صمیمی برای معارفه است. قرار نیست به مجلسی برای فخر فروشی تبدیل شود. سعی کنید از ساده ترین شکل زیورآلات خود استفاده کنید. یک دستبند و گردن آویز دخترانه مناسب ترین گزینه است. سعی کنید ساده باشید. چرا که سادگی همیشه نشانه شیک پوشی است. سادگی هیچ گاه از مد نخواهد افتاد.

کفش مناسب

معمولا برای چنین مراسمی از صندل های راحتی استفاده می شود. سعی کنید تا حد امکان از کفش های پاشه بلند استفاده نکنید.

چرا که ممکن است درباره ی قدتان مورد قضاوت واقع شوید. اما حتما از کفش های راحتی استفاده کنید.