کد خبر : 1131
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۲

با این رژیم غذایی سکته مغزی در کمین شماست

با این رژیم غذایی سکته مغزی در کمین شماست
ممکن است شما با مطالعه یک مطلب اینترنتی و یا توصیه یک دوست تصمیم بگیرید که رژیم گیاهخواری را تجربه کنید بدون آن که از مضرات آن آگاه شوید ؛

گیاه خواری سبک جدیدی از زندگی مدرن انسان امروزی است.هر چند تا کنون تحقیقات گسترده ای در این خصوص صورت گرفته و در بسیاری از موارد فوائد گیاه خواری و تاثیر آن در سلامت انسان مورد تایید قرار گرفته است اما اخیر و در یک تحقیقات علمی مشخص گردیده که افراد گیاه به مراتب نسبت به دیگران در معرض ابتلا به سکته مغزی و حتی افسردگی قرار دارند.

هنگام  شروع  رژیم غذایی گیاهی، باید از تمام مواد حیوانی، از جمله گوشت بدون چربی و محصولات لبنی مانند شیر، ماست، پنیر و بستنی خودداری کرد.

آموزشی / چه طوری زن دوم بگیرید 
می خوای مهاجرت کنی ؟این کشورها مقصد خوبی هستند
با این رژیم لاغری سکته مغزی در انتظار شماست 
خطرات پنهان داروهای سرفه و سرماخوردگی 
با زود انزالی خداحافظی کن/ علل و درمان قطعی
استاندارد رابطه جنسی در طول ماه چند مرتبه است ؟

 

چشم پوشی از منابع پروتئینی غنی مانند گوشت می تواند آسیب های جدی به سلامت شما وارد کند چرا که ترکیبات گوشت منبع سرشار پروتئین هستند و اصولاً انسان یک موجود گوشت خوار محسوب می شود .

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که اگر رژیم غذایی گیاهی خود را به درستی برنامه ریزی نکنید، نمی توانید پروتئین، ویتامین ها و مواد معدنی کافی دریافت کنید و بدون شک دچار کمبودهای تغذیه ای شوید،

 

مطالعه ای که در مجله پزشکی The BMJ منتشر شده است نشان می دهد که رژیم های غذایی مبتنی بر گیاه خواری ممکن است با وجود مزایای سلامتی که قبلاً توسط تحقیقات نشان داده شده بود، خطرات سلامتی ناشناخته ای تازه ای را به همراه داشته باشند. مطالعات نشان داده است که گیاهخواران و وگان ها ممکن است خطر سکته مغزی را بیش از دیگران در پیش روی خود احساس کنند. و مطالعات و تحقیقات جدید علمی نشان می دهد  که رژیم های وگان و گیاهخواری  نیز با بروز علائم  افسردگی در افراد  مرتبط است.

یک مطالعه در بریتانیا نشان داد که زنان گیاهخوار بیشتر از کسانی که گوشت می خورند در سنین بالاتر از شکستگی لگن رنج می برند.