وی افزود که دانشمندان قبل از اینکه بتوانند در مورد خطر سرطان نتیجه گیری قطعی کنند، باید اثرات خشک کن ناخن UV را در انسان واقعی مطالعه کنند. هم ژیواگی و هم کورتیس گفتند که با توجه به سرعت پایین تحقیقات، این فرآیند ممکن است ۱۰ سال دیگر طول بکشد.

کورتیس می‌گوید: «لامپ‌های ناخن UV واقعاً تا دهه ۲۰۰۰ محبوبیت نداشتند، بنابراین ایجاد این علت و معلول می‌تواند بسیار دشوار باشد».

با این حال، کورتیس و ژیواگی گفتند که شخصا  در زندگی خود هرگز مانیکورهایی که نیاز به خشک کن ناخن با اشعه ماوراء بنفش دارند، انجام نمی دهند.

دکتر لورتا دیویس، رئیس دپارتمان پوست در دانشگاه آگوستا در جورجیا، می‌گوید: «شما یک متخصص پوست پیدا نمی‌کنید که نگوید UVA ما را پیر می‌کند و خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می‌دهد.» بنابراین هر کاری که به طور عمدی با این نوع دستگاه انجام شود،  به شدت  مضر خواهد بود.

این  سه متخصص پوست توصیه کردند  که پوشیدن دستکش بدون انگشت هنگام استفاده از خشک‌کن ناخن UV و استفاده از ضدآفتاب ضدآب با طیف گسترده‌ای که حداقل SPF 50 داشته باشد، می‌تواند تا حدودی محافظت کند.

آنها همچنین گفتند افرادی که مسن‌تر هستند، پوست روشن‌تری دارند یا از داروهایی استفاده می‌کنند که آنها را به نور حساس‌تر می‌کند، مانند برخی داروهای فشار خون، باید احتیاط بیشتری داشته باشند.