کد خبر : 1222
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۸

اختصاصی /همجنس‌گرایی جرم‌ نیست/خداوند همه فرزندانش را همانطور که هستند دوست دارد

اختصاصی /همجنس‌گرایی جرم‌ نیست/خداوند همه فرزندانش را همانطور که هستند دوست دارد
پاپ فرانسیس به قوانینی که همجنس گرایی را "ناعادلانه" جرم انگاری می کنند، انتقاد کرد و گفت که خداوند همه فرزندانش را همانطور که هستند دوست دارد؛

پاپ فرانسیس طی مصاحبه ای با آسوشیتدپرس در واتیکان و در یک اظهار نظر عجیب و خارج از چارچوب اخلاقی  گفت :

همجنس گرایی جرم نیست .

فرانسیس اذعان کرد که اسقف های کاتولیک در برخی از نقاط جهان از قوانینی حمایت می کنند که همجنس گرایی را جرم انگاری می کنند یا علیه جامعه  همجنسگرا تبعیض می کنند، و خود او به این موضوع واقف است .

پاپ گفت : همجنس گرایی از نظر من «گناه» است  اما او در ادامه  نگرش‌ها را به پیشینه‌های فرهنگی نسبت داد و گفت که اسقف‌ها به‌ویژه باید تحت یک فرآیند تغییر قرار گیرند تا شأن و منزلت همه را به رسمیت بشناسند.

پاپ فرانسیس قوانینی را که همجنس‌گرایی را جرم قلمداد می کنند  «ناعادلانه» می‌داند و این قوانین را مورد انتقاد قرار داد و گفت:   خداوند همه فرزندانش را همان‌طور که هستند دوست دارد و از اسقف‌های کاتولیک که از قوانین حمایت می‌کنند، خواست تا از افراد دگرباشان جنسی در کلیسا استقبال کنند.

او گفت: «این اسقف ها باید روند تغییر دین را داشته باشند،» و افزود که باید «نهایت‌ لطف و مهربانی را به کار گیرند، همانطور که خدا بر هر یک از ما این نگاه ویژه را دارد».

اظهارات فرانسیس که توسط مدافعان حقوق همجنسگرایان به عنوان یک نقطه عطف مورد استقبال قرار گرفت، اولین سخنی است که توسط یک پاپ در مورد چنین قوانینی بیان شده است. اما آنها همچنین با رویکرد کلی او نسبت به  همجنس گرایان  و اعتقاد به این که کلیسای کاتولیک باید از همه استقبال کند و تبعیض قائل نشود، سازگار هستند.