کد خبر : 5688
تاریخ انتشار : جمعه 24 مارس 2023 - 18:40

این کارها را می کنی که زنت ازت متنفر شده/چه کاری؟بیاتا بهت بگم

این کارها را می کنی که زنت ازت متنفر شده/چه کاری؟بیاتا بهت بگم
این کارها رو می کنی که زنت ازت متنفر شده ؛

سرویس گوناگون چمدون ،زن ها از چه چیزهایی متنفرند؟ رفتارهای مردان که زنان را عصبی می کند کدام است؟ برخی می گویند زنان به شدت پیچیده هستند و نمی توان درک کرد که چه هنگام ناراحت می شوند و چه رفتارهایی آنها را ناراحت می کند؟ باید گفت این درست است که زنان پیچیده هستند، اما شما اگر به شناخت مناسبی از همسر خود رسیده باشید می توانید بفهمید که چه چیزی زنان را عصبانی میکند و ناراحتی زن از شوهرش برای چیست؟ البته همیشه هم نمی توان بدون دلیل و حرف زدن با همسر متوجه علت عصبانیت و ناراحتی او شد. کم نیستند مردانی که از ناراحتی و عصبانیت همسر خود گیج و مبهوت می شوند و دلیل آن را نمیدانند. اکثر مردان همیشه می پرسند چرا همسرم همیشه از دست من عصبانی است؟

 

اگر شما نیز به دنبال علت زود عصبانی شدن زنان هستید. یا می خواهید بدانید چه رفتاری زنان را ناراحت می کند؟ به شما توصیه می کنم با مشاوران ما در مرکز مشاوره خانواده تماس بگیرید. همچنین می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید تا اطلاعات بهتری در مورد ناراحتی زنان کسب کنید.

چه جملاتی زنان را عصبانی می کند؟

اگر احساس می کنید همسرتان دائم از حرف های شما ناراحت می شود، وقت آن رسیده است که درک کنید زنان چه جملاتی را دوست ندارند و استفاده آنها باعث ناراحتی می شود. شاید شما قصد نداشته باشید که همسر خود را ناراحت کنید. یا از نظر شما حرف ها و جملاتی که گفته اید اصلا مشکلی نداشته باشد. اما در نهایت شما با واکنش سریع همسرتان مواجه شده باشید. زنان منحصر به فرد و متفاوت هستند. به طور کامل نمی توان تمام جملاتی که زنان را ناراحت می کند، دانست. اما برخی از مهم ترین جملاتی که احتمالا همسرتان را ناراحت می کند، عبارتند از:

 آیا چاق شده ای؟ یا چرا انقدر اضافه وزن داری!

زنان برروی تناسب اندام خود حساس هستند. اگر شما به همسرتان بگویید که چاق شده است و یا نسبت به قبل اندام زیبایی ندارد، مسلما با واکنش سریع و ناراحتی زنان مواجه خواهید شد. در این شرایط شما فقط می توانید اعتراف کنید که نمی دانستید این حرف ها او را ناراحت می کند. فقط می خواستید صحبتی را آغاز کنید. هرگز در مورد وزن یک زن نظر ندهید. برخی از خانم ها که تپل هستند از اینکه کسی به آنها بگوید چاق شده اند ناراحت می شوند. برخی دیگر از زنان که بیش از اندازه لاغر هستند، از اینکه کسی به آنها بگوید لاغری بدی دارند و … ناراحت می شوند.

.

 این لباس به تو نمی آید

نظر دادن و مشورت کردن هر دو بسیار خوب و پسندیده است. اما به شرط آنکه به جا و درست باشد. ممکن است شما بدانید همسرتان تا چه اندازه به این لباس علاقه دارد. اما ناگهان به او بگویید، این لباس را نپوش برای تو زیبا نیست. یا در مقابل دیگران از تیپ او ایراد بگیرید. این کار شما نه تنها شور و ذوق همسرتان را وحشتناک خاموش می کند، بلکه باعث عصبانیت و ناراحتی نیز می شود.

 وای من تو را با آرایش نشناختم

اگر مردی به زنش بگوید وای من تو را با آرایش نشاختم تو خیلی زیبا شده ای، مسلما همسرش بسیار ناراحت می شود. شاید این مورد از دید آقایون منطقی نباشد و یا مسئله ناراحت کننده ای به نظر نرسد. اما زنان به شدت حساس هستند. آنها دوست دارند که شوهرشان از زیبایی طبیعی آنها تعریف کند. اینکه بعد از دیدن همسرتان با آرایش به او بگویید که امروز هم مانند همیشه زیبا به نظر می رسی، کاملا صحیح بوده و باعث خوشحالی زن می شود. اما اگر به او بگویید که با آرایش زیبا شده ای، زن ناراحت می شود. از همسر خود تعریف کنید، اما مراقب باشید که با قصد تعریف کردن او را بدتر ناراحت نکنید. حرف ها و کلمات خود را قبل از گفتن، بسنجید. در این مواقع این موضوع را هم در نظر داشته باشید که زنان حساس هستند.

 غذاهای مادرم خوشمزه تر است

آقایون لطفا هرگز و تحت هیچ شرایطی همسرتان را با دیگران مقایسه نکنید. مخصوصا با خواهر و یا مادر خودتان. این کار شما باعث ایجاد حساسیت نسبت به خانواده می شود. این درست نیست که به همسرتان بگویید غذای تو خوشمزه نیست و یا مادرم بهتر آشپیزی می کند. به یاد داشته باشید که او وقت خود را صرف این کرده است که برای شما یک شام و یا ناهار عالی تدارک ببیند. پس با گفتن این جمله زنان ر ا ناراحت نکنید.

 کار کردن در خانه اصلا هم سخت نیست

برخی از آقایون عادت دارند که کار کردن خود بیرون ازخانه را سخت و کار کردن زن در خانه را آسان تلقی کنند. خانه داری، آشپزی کردن، شست و شو و … از کار کردن بیرون از خانه سخت تر است. همسر شما مجبور است هرروز کارهای تکراری را انجام دهد که نه دیده می شوند و نه مهم تلقی می شوند. شاید شما روز تعطیلی داشته باشید و استراحت کنید. اما او در هیچ شرایطی حتی هنگامی که بیمار است، تعطیلی ندارد. پس اگر شما به همسرتان بگویید کاری نمی کند و یا خانه داری سخت نیست، مسلما او به شدت ناراحت خواهد شد.

 

رفتارهایی که زنان را عصبانی می کند

اگر همسر شما جز زنانی باشد که زود عصبانی و ناراحت می شود. پس شاید برای شما نیز این سوالات پیش آمده باشد که علت زود عصبانی شدن زنان چیست؟ وقتی یک دختر عصبانی می شود چه باید کرد؟ ناراحتی زن در رابطه به چه دلیل است؟ خب باید گفت به تعداد کل زنان دنیا دلایلی برای عصبانی شدن زن وجود دارد. با این حال، در اکثر موارد شما می توانید با درست رفتار کردن و سنجیده عمل کردن همسرتان را از عصبانی شدن دور کنید. دانستن رفتارهایی که زنان را عصبانی می کند می تواند به شما کمک کند تا رفتار بهتر و مناسب تری با همسر خود داشته باشید. برخی از مهم ترین این رفتارها عبارتند از:

 نادیده گرفته شدن

همانطور که می دانید زنان نسبت به مردان احساساتی تر هستند. آنها به تمام جزئیات دقت می کنند و هیچ رفتار و واکنشی از دید آنها مخفی نمی ماند. نادیده گرفته شدن و یا شنیده نشدن می تواند یک زن را به شدت عصبانی کند. هنگامی که یک زن دائم از دست شما عصبانی است، به این دلیل است که سعی کرده توجه شما را جلب کند، اما موفق نبوده و شما او را نادیده گرفته اید.

بدیهی است که ما مسئول احساسات دیگران نیستیم. اما هنگامی که ازدواج می کنیم و وارد یک رابطه می شویم، باید دقت کنیم همسرمان چه نیازهایی دارد و ناراحتی زن در یک رابطه برای چیست؟ به یاد داشته باشید که زنان در صمیمت و مهربانی رشد می کنند. نادیده گرفته شدن می تواند شامل موارد مختلفی باشد. مانند: گوش ندادن به صحبت های همسر، نداشتن ارتباط مناسب و سالم با او، وقت و زمانی که برای همسرتان اختصاص می دهید، کمک کردن وقتی که یک زن حالش خوب نیست، درک کردن او و …

همچنین، صمیمیت به این نیست که چقدر با او وقت می گذرانید. این در مورد کیفیت زمان صرف شده است.

همسرتان شاغل نیست، پس به یاد داشته باشید که او نیز نیازهایی دارد که فقط با پول رفع می شود. این درست نیست که همسرتان هربار از شما خواهش کند تا به او پول بدهید. سعی کنید ماهیانه در حد توان خود به همسرتان پول بدهید، قبل از آنکه خودش بیان کند. زنان دوست دارند از همه نظر تحت حمایت شوهر خود باشند. حمایت مالی یکی از این موارد است. اگر شما به نیازهای اساسی همسرتان توجه نکنید و از پول دادن به او امتناع کنید، می توانید نشانه های ناراحتی زنان را در صورت و رفتار همسرتان مشاهده کنید.

 تعریف کردن بیش از اندازه از زنان دیگر

ناراحتی زنان می تواند از این باشد که شما دائم از زنان دیگر در مقابل همسرتان تعریف و تمجید می کنید. هرگز همسرتان را با زنان دیگر مقایسه نکنید. اینکه دائم به همسرتان بگویید او بهتر از تو آشپزی می کند و یا دختر خاله ام زیباتر است و … نه تنها همسرتان را عصبانی و ناراحت می کند بلکه زندگی مشترکتان را نیز به خطر می اندازید. به یاد داشته باشید که وقتی یک دختری عصبانی میشه که با دیگران مقایسه شود. اگر زنان دیگر را با همسرتان مقایسه کرده اید پس منتظر عصبانیت و ناراحتی او باشید.

 تحت کنترل قرار گرفتن

شاید احساس کنید که گیج شده اید و یا با موارد متناقص روبه رو شده اید. قبلا گفته شد که زنان از نادیده گرفته شدن عصبانی و ناراحت می شوند. اما حال می گوییم آنها دوست ندارند شما آنها را کنترل کنید. بله درست است. زنان از اینکه زیاد از حد تحت کنترل شوهر خود باشند، ناراحت می شوند. پس چه باید کرد؟ شما باید به گونه ای رفتار کنید که میانه باشد. یعنی نه دائم به آنها گیر بدهید و سوال و جواب کنید. نه اینکه کامل نسبت به آنها بی اهمیت باشید. زنان دوست ندارند در مقابل دوستانشان به شما توضیح دهند که چه می کنند. کنترل کردن یک زن اگر بیش از اندازه باشد، می تواند آنها را به شدت عصبانی کند.

 ترجیح دادن خانواده خود نسبت به خانواده همسرتان

هر دختری نسبت به والدین خود بسیار حساس است. پس اگر شما دائم پدر و مادر خود را به پدر و مادر همسرتان ترجیح می دهید و می خواهید تمام وقت خود را در کنار آنها باشید، مسلما با یک زن عصبانی مواجه خواهید شد. سعی کنید در این زمینه اعتدال را رعایت کنید. همانطور که شما دوست دارید دائم والدین خود را ببینید و یا به آنها خوبی کنید، همسرتان نیز دوست دارد به خانواده اش اهمیت بدهد. پس ناراحتی زنان می تواند از این باشد که شوهرشان به خانواده آنها اهمیت نمی دهد.

 قرار گرفتن در جبهه مقابل همسر 

در هر خانواده ای اختلاف و تعارض وجود دارد. شاید همسرتان و خانواده شما بر سر برخی از مسائل به مشکل بخورند. گاهی ممکن است او مقصر باشد و گاهی نیز خانواده شما مقصر هستند. اگر دائم شما بخواهید خانواده خود را بیگاه جلوه بدهید با خشم و عصبانیت همسرتان روبه رو خواهید شد. یکی از رفتارهای مردان که زنان را عصبانی می کند این است که شوهرش دائم در جبهه روبه رو او قرار بگیرید و در هر شرایطی بخواهد از خانواده خود دفاع کند. یا آنها را مقصر نداند. سعی کنید در این شرایط تا جایی که می توانید اصلا بین خانواده خود و همسرتان دخالت نکرده و میان آنها قرار نگیرید. اگر مجبور به دخالت شدید، پس طرف حق را بگیرید و به گونه ای عمل کنید که این مشکلات حل شوند. نه اینکه بیشتر از قبل با مشکل روبه رو شوید.

 مورد تمسخر و بی احترامی قرار گرفتن در جمع

شاید شما بخواهید در جمع با همسرتان شوخی کنید و فقط نیت شما سرگرمی باشد. یا بخواهید علاقه و دوست داشتن خود را نشان دهید. مطمئن باشید که در چنین شرایطی همسرتان به شدت عصبانی خواهد شد. این یک اشتباه بزرگ است که همسرتان را مورد تحقیر و یا تمسخر قرار دهید. شما با این کار به دیگران نیز اجازه داده اید که همسرتان را مسخره کنند. شاید آنها نداند که قصد شما شوخی و یا تمسخر او نبوده است. پس در جمع مراقب رفتار خود باشید. زیرا زنان به شدت حساس بوده و به تمام نکات ظریف دقت می کنند. به جای آن بهتر است در جمع احترام ویژه ای برای همسرتان داشته باشید و او را بزرگ کنید.