?>
تاریخ انتشار : جمعه 24 شهریور 1402 - 18:10
کد خبر : 7355

۴ رفتار ممنوعه در زمان جر و بحث با شوهر

۴ رفتار ممنوعه در زمان جر و بحث با شوهر

سرویس گوناگون چمدون ،در این مقاله چند مورد از علل اختلافات در زندگی مشترک و نکاتی را که هنگام دعوا باید هر دو طرف به خصوص خانم‌ ها به آن توجه کنند بیان می‌ کنیم.دعوا و اختلاف بین همه زن و شوهرها پیش می‌ آید ولی چیزی که هنگام دعوا باید دقت کنید این است

سرویس گوناگون چمدون ،در این مقاله چند مورد از علل اختلافات در زندگی مشترک و نکاتی را که هنگام دعوا باید هر دو طرف به خصوص خانم‌ ها به آن توجه کنند بیان می‌ کنیم.دعوا و اختلاف بین همه زن و شوهرها پیش می‌ آید ولی چیزی که هنگام دعوا باید دقت کنید این است که حرمت‌ ها نگه ‌داشته شود.

مسائل مالی

اگر رک و راست بگوییم بیشتر دعواهای زن و شوهر بر سر پول، به ندرت به خود پول ربطی دارد. بنابراین اگر می‌ خواهید دعوا سر این موضوع را به حداقل برسانید، ریشه اصلی آن را بیابید که معمولا از یک سری بیم و ترس ناشی می‌ شود. به طور عمده ترس از ناآگاهی در خصوص اولویت ‌های مهم زندگی، نداشتن آینده‌ ای امن، احترام نگذاشتن به ارزش‌ ها و نرسیدن به آرزوها چهار دلیلی هستند که منجر به بحث و جدل بر سر پول می‌ شوند.

روابط عاطفی

بیشتر مواقع نداشتن رابطه عاطفی مناسب باعث بروز اختلاف بین زن و شوهرها می‌ شود. برای داشتن رضایت از رابطه زن و شوهری، بهتر است که همسران راه‌ حلی برای افزایش علاقه و محبت بین خودشان پیدا کنند. نا آشنایی با زبان عشق و خستگی مفرط یکی از دلایلی است که باعث می‌ شود، زن و شوهر تمایلی به ابراز علاقه به یکدیگر نداشته باشند. اگر در این باره موضوعی شما را ناراحت می‌ کند، باید در خصوص آن با همسرتان بدون شرمندگی صحبت کنید.

کار

مقدار ساعت کاری می‌ تواند موجب بروز اختلاف در روابط شما و همسرتان شود. برای به حداقل رساندن این اختلاف، شب را برای گذراندن کنار یکدیگر اختصاص دهید. زن و شوهرهایی که حداقل یک ‌بار در هفته زمانی را برای ارتباط با یکدیگر و تفریح کردن می‌ گذرانند، بیش از دیگران، احساس خوشبختی می‌کنند.

هنگام جر و بحث با همسرتان، این کارها را نکنید
هنگام جر و بحث با همسرتان این کارها را نکنید,4 رفتار غلط زنانه در دعواهای زناشویی!!

  • به هیچ وجه هنگام دعوا حرفی از طلاق گرفتن، از تو متنفر هستم یا ازدواج با تو بزرگ ترین اشتباه زندگی من بود، نزنید.
  • حرف‌ های زشت در جر و بحث‌ های زن و شوهری مثل میخی هستند که توی دیوار می‌ زنید و بعد از آشتی میخ کنده می‌ شود ولی جای میخ توی دیوار می‌ ماند. پس حواس تان به تک تک جملاتی که به طرف مقابل می‌گویید، باشد.
  • درست است که توی دعوا نقل و نبات پخش نمی‌ کنند ولی نباید حرمت‌ ها شکسته شود و اگر در زندگی حرمت‌ ها شکسته شود و روابط و حرف زدن‌ ها بدون مرز بشوند، دیگر خیلی سخت این زندگی مثل قبل می‌ شود؛ ‌البته قابل اصلاح است ولی خیلی زمان می‌ برد.
  • قهر یکی از مهلک ترین آسیب‌ های یک رابطه است. اگر از این حربه به عنوان یک رفتار دفاعی یا رفتاری برای آزار دادن همسرتان یا به هر نیت دیگری استفاده می‌ کنید باید بپذیرید که اصلا به عنوان یک فرد عاقل و بالغ ظاهر نشده‌ اید. البته کمی  ناراحت شدن و به اصطلاح سرسنگین بودن با همسر زمانی که از دست او ناراحت هستیم، همیشه «بد» نیست، حتی می‌ تواند در شرایطی به عنوان راهی و نشانه‌ای برای آگاه کردن او از رفتار اشتباهش موثر هم باشد ولی در برخی شرایط و نه همیشه و نه برای مدتی طولانی.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.