?>
تاریخ انتشار : شنبه 1 بهمن 1401 - 6:01
کد خبر : 779

دستگیری سارق جنایتکار شیراز/قتل در مقابل چشمان همسر

دستگیری سارق جنایتکار شیراز/قتل در مقابل چشمان همسر
سارق بی رحم شیرازی که مردی را در مقابل چشمان همسرش به قتل رسانده و متواری شده بود دستگیر شد

مهرماه امسال مأموران پلیس شیراز در جریان جنایتی هولناک قرار گرفتند. در این جنایت، یکی از عشایر هنگام چرای گوسفندانش هدف حمله سارقان قرار گرفته و مقابل چشمان همسرش به ضرب گلوله دزدان به قتل رسیده بود. با حضور تیم جنایی در محل حادثه معلوم شد که آن روز، مقتول و همسرش که از عشایر استان فارس هستند، در مراتع اطراف شیراز در حال چرای گوسفندان‌شان بودند که سارقان سوار بر یک نیسان آبی به سراغ آنها رفتند. یکی از دزدان سلاح شکاری در دست داشت و به محض رسیدن به محل چرای گوسفندان، با اسلحه شروع به تهدید زوج جوان کرد. او و همدستش قصد سرقت گوسفندان را داشتند اما مرد جوان که گوسفندانش همه دارایی‌اش بودند شروع به مقاومت در برابر دزدان کرد و همان لحظه بود که سارق مسلح با شلیک گلوله او را مقابل چشمان همسرش به قتل رساند. دزدان سپس دست و پای زن جوان را بسته و با خیال راحت شروع به انتقال گوسفندها به‌خودروی نیسان کردند و پس از این سرقت مرگبار از محل گریختند. دقایقی پس از فرار آنها بود که زن جوان توانست دست و پایش را باز و ماجرای این سرقت هولناک را به پلیس گزارش دهد.

سرقت‌های مرگبار

تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی استان فارس مأمور رسیدگی به این پرونده شدند و تحقیقات گسترده برای شناسایی و دستگیری عامل این جنایت و همدستش شروع شد. آنها در جریان بررسی‌های تخصصی متوجه جنایت‌های مشابهی شدند که بین ماه‌های مرداد تا مهر در شهرستان فیروزآباد استان فارس رخ داده بود. بررسی‌ها نشان می‌داد که پیش از این نیز ۳نفر از عشایر زمانی که در حال چرای دام‌هایشان در مراتع اطراف فیروزآباد بوده‌اند، قربانی دزدان شده و سارقان مسلح پس از قتل آنها، اقدام به سرقت گوسفندان کرده و از محل گریخته بودند. بررسی‌های تخصصی از این حکایت داشت که در همه این جنایت‌ها، سارقان با استفاده ازیک نیسان آبی به محل چرای گوسفندان رفته، با اسلحه اقدام به تهدید عشایر کرده و نقشه سرقت را عملی می‌کردند. آنها در جریان سرقت‌هایشان اگر با مقاومت طعمه‌هایشان روبه‌رو می‌شدند، آنها را به ضرب گلوله به قتل رسانده و پس از سرقت گوسفندان متواری می‌شدند.

 

شاهدان عینی

هر چه تحقیقات کارآگاهان جلوتر می‌رفت، سرنخ‌های بیشتری از این سرقت‌های مرگبار به‌دست می‌آمد. سرقت‌هایی که باعث به‌وجود آمدن جوی از وحشت در میان عشایر استان فارس شده و آرامش را از آنها گرفته بود. کارآگاهان پلیس آگاهی استان فارس در ادامه بررسی‌هایشان متوجه شدند که دزدان برخی از سرقت‌ها را بدون ارتکاب جنایت رقم زده بودند. آنها در جریان ۲سرقت، توانسته بودند با تهدید عشایری که در حال چرای گوسفندانشان بودند، دست و پای آنها را بسته و پس از سرقت گوسفندان، از محل فرار کنند. گفته‌های مالباختگان، سرنخ‌های مهمی در اختیار تیم جنایی قرار داد که در نهایت باعث شناسایی عامل اصلی این سرقت‌های مرگبار شد.

 

دستگیری در کرمان

تیم‌ ‌تحقیق توانسته بود مظنون اصلی این جنایات را شناسایی کند اما هیچ ردی از او نبود. کارآگاهان در ادامه بررسی‌ها متوجه شدند که این مرد اواخر مهرماه اقدام به سرقت یک خودرو و با استفاده از آن راهی استان کرمان شده است. مسیر حرکت مظنون اصلی ردگیری و هماهنگی‌های لازم با پلیس کرمان برای به دام انداختن وی انجام شد. چند روز پیش این خودرو در شهرستان فهرج استان کرمان از سوی پلیس شناسایی شد و مأموران در جریان یک عملیات ضربتی، آن را متوقف و راننده‌اش را دستگیر کردند. با کشف یک قبضه سلاح شکاری در داخل این خودرو، راننده که مظنون اصلی سرقت‌های مرگبار در استان فارس بود بازداشت و برای تحقیقات به پلیس آگهی شیراز منتقل شد.

 

قاتل سریالی

با دستگیری مظنون اصلی قتل ۴نفر از عشایر در استان فارس، مأموران محل زندگی او را شناسایی کردند ودر بازرسی آنجا یک سلاح شکاری دیگر که در تعدادی از جنایت‌‌ها از آن استفاده شده بود، کشف شد. در این شرایط متهم دستگیر شده که چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت به ۶فقره سرقت مسلحانه احشام اعتراف کرد و گفت که در ۴سرقت، زمانی که با مقاومت صاحبان احشام روبه‌رو شده با سلاح شکاری به آنها شلیک کرده و این افراد را به قتل رسانده است. او همچنین مدعی شد که در جریان این سرقت‌های مرگبار یک همدست داشته که این فرد نیز از سوی پلیس شناسایی و دستگیر شد. همچنین در ادامه رسیدگی به این پرونده ۲نفر دیگر به اتهام معاونت در سرقت‌های مرگبار و همکاری با متهم اصلی دستگیر شدند و مأموران موفق شدند ۲مالخری را که گوسفندان مسروقه را از قاتل و همدستش می‌خریدند بازداشت کنند.به‌گفته سردار رهام‌بخش حبیبی، فرمانده انتظامی استان فارس، عامل اصلی جنایت مردی ۳۰ساله و همدستش ۲۰ساله است. این مرد اعتراف کرد که از مردادماه تا اواخر مهرماه، ۴فرد ۲۰، ۵۰، ۵۷و ۶۰ساله را هنگام سرقت احشام به قتل رسانده است که یکی از این سرقت‌های مرگبار در اطراف شیراز رقم خورد و ۳سرقت مرگبار دیگر در حوالی شهرستان فیروز آباد. فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه آرامش عشایر زحمتکش استان خط قرمز پلیس است و مأموران با سارقانی که آرامش این عزیزان را به خطر بیندازند به‌شدت مقابله خواهد کرد، افزود: خوشبختانه با دستگیری سارق جنایتکار و همدستانش، آرامش به عشایر استان بازگشت و هم‌اکنون تحقیقات پلیسی برای مشخص شدن تمامی اقدامات مجرمانه قاتل و همدستانش ادامه دارد.

برچسب ها : ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.