?>
تاریخ انتشار : پنجشنبه 27 بهمن 1401 - 10:44
کد خبر : 2900

شاید باید این حقایق تلخ زندگی را بپذیریم

شاید باید این حقایق تلخ زندگی را بپذیریم
در بزرگسالی از اصول و قواعد جدیدی پیروی می کنیم و به مرور پی می بریم که تنها برای خودمان جذابیت داریم. هیچکسی نیست که ما را به سمت موفقیت سوق دهد، غمخوارمان باشد یا به وقت انجام کاری خوب، تحسین مان کند.

سرویس سرگرمی چمدون ؛تجربیات زندگی شخصی و آنچه از زندگی دیگران کسب می کنم تبدیل به گنیجنه ای گرانبها می شود که گاه دذ قالب توصیه می شود آن را در اختیار افراد قرار داد .

کودکی، دورانی که در آن به عنوان موجودی شکننده و آسیب پذیر تحت مراقبت قرار می گیریم با دوران بزرگسالی کاملاً متفاوت است. در بزرگسالی از اصول و قواعد جدیدی پیروی می کنیم و به مرور پی می بریم که تنها برای خودمان جذابیت داریم. هیچکسی نیست که ما را به سمت موفقیت سوق دهد، غمخوارمان باشد یا به وقت انجام کاری خوب، تحسین مان کند. و در نهایت همیشه کسی باهوش تر، بهتر و جذاب تر از ما وجود دارد.

۱– از خودگذشتگی برای دیگران هیچ فایده ای ندارد

۱۰ حقیقت تلخ درباره زندگی که باید آن ها را بپذیریم(روزیاتو)

احتمالاً این جمله را شنیده اید: «همه ی این کارها را به خاطر تو انجام می دهم.» این جمله معمولاً با پاسخی سرد مواجه می شود: «مگر من خواستم که این کار را کنی؟»

بیایید روراست باشیم: اطرافیان ما نیازی به فداکاری های ما ندارند. این خودنمایی در اغلب موارد آن ها را منزجز و عصبانی می کند. تنها استثنای این موقعیت رفتار هم‌وابستگی است، زمانی که هر دو طرف از داشتن چنین رابطه ای احساس رضایت می کنند.

۲– به هیچ کس در شغلش مدال نمی دهند

۱۰ حقیقت تلخ درباره زندگی که باید آن ها را بپذیریم(روزیاتو)

می گویند اسبی بود که در روستا از همه بیشتر کار می کرد اما هیچوقت کدخدای روستا نشد. دیر یا زود شما هم با این واقعیت ناخوشایند رو به رو خواهید شد: رئیس و همکاران تان متوجه خواهند شد که شما حاضر به انجام هر کاری هستید. و در همان حال که شما با فشار بیش از اندازه به خودتان، به سلامتی تان آسیب می زنید، آن ها با خونسردی در شبکه های اجتماعی می چرخند یا حین نوشیدن قهوه مشغول غیبت کردن می شوند. آیا انتظار داشتید رئیس تان همانطور از سختکوشی تعریف و تمجید کند که مربی مهدکودک تان از شما می کرد؟

۳– ظاهر هم مهم است

۱۰ حقیقت تلخ درباره زندگی که باید آن ها را بپذیریم(روزیاتو)

متأسفانه به اینکه گفته می شود نباید کسی را از روی ظاهر قضاوت کرد همیشه عمل نمی شود. در مصاحبه های شغلی، نه تنها مهارت های حرفه ای فرد متقاضی کار، بلکه ظاهر او هم از سوی کارفرما مورد توجه قرار می گیرد. صحبت زیبایی ظاهر نیست، بلکه منظور پوشش کاری است. بسیار مهم است که برای شغلی که متقاضی آن هستید پوششی حرفه ای داشته باشید.

۴– خوب بودن، یک شغل نیست

۱۰ حقیقت تلخ درباره زندگی که باید آن ها را بپذیریم(روزیاتو)

هیچ کس مجبور نیست به خاطر اینکه چشم های زیبا، ۳ فرزند و مادری بیمار دارید و اجاره خانه و قسط وام می دهید، با شما خوب تا کند. کارفرمای شما باید همیشه در درجه ی اول به کیفیت کارتان توجه داشته باشد. اگر سودی برای محل کارتان ندارید، خودتان را برای اینکه هر لحظه شخص پرانرژی و سختکوش تری جایگزین تان شود، آماده کنید.

۵– همیشه حق با مادرتان نیست

۱۰ حقیقت تلخ درباره زندگی که باید آن ها را بپذیریم(روزیاتو)

با گذشت زمان رفته رفته پی می بریم حرف ها و رفتارهای پدر و مادرمان حقیقتی غایی و بی چون و چرا نیست. ذهنیت دوران کودکی مان جای خود را به درک این موضوع می دهد که پدر و مادرمان فردی معمولی هستند که عیب ها، عادت های بد و افکار خود را دارند که لزوماً همیشه عاقلانه و صحیح نیستند. آن ها می توانند در نوع واکنش شان به رفتارهای شما مرتکب اشتباه شده باشند. این موضوع شاید بد به نظر برسد، اما دیر یا زود فرزندان خودتان هم از شما ناامید خواهند شد.

۶– خودتان را برای یاد گرفتن چیزهای جدید در دوران بازنشستگی آماده کنید

۱۰ حقیقت تلخ درباره زندگی که باید آن ها را بپذیریم(روزیاتو)

فناوری مدرن با چنان سرعتی در حال پیشرفت است که ممکن است شغل تان ۱۰ تا ۱۵ سال دیگر وجود نداشته باشد. این بدان معنی است که باید همیشه آماده ی یادگیری چیزهای جدید و ارتقای خود برای تخصص یافتن در حوزه ی کاری تان آماده باشید.

۷– اگر در هیچ جمعی شرکت نکنید، دیگر به جایی دعوت نخواهید شد

۱۰ حقیقت تلخ درباره زندگی که باید آن ها را بپذیریم(روزیاتو)

ترفند قهر کردن، اخم کردن و منتظر دیگران ماندن تا صدایتان بزنند که دوباره باهم بازی کنید تنها در مهدکودک کارساز بود. در دوران بزرگسالی هیچکس علاقه ای به وارد شدن به این بازی را ندارد. دیر یا زود با این موقعیت رو به رو خواهید شد که دوستان تان فکر می کنند دیگر علاقه ای به معاشرت با آن ها ندارید و به کلی فراموش تان می کنند.

۸- ترفندهای افزایش اعتماد به نفس بی فایده اند

۱۰ حقیقت تلخ درباره زندگی که باید آن ها را بپذیریم(روزیاتو)

ساخت ویژن بُرد (تابلوی آرزوها) با تصاویر خانه های مجلل، سواحل رویایی و ماشین های گران قیمت بی فایده است. این ترفندها تا زمانی که برای رسیدن به اهداف تان فعالیت و تلاش نکنید، بی تأثیرند. به علاوه، این کارها خطرناک هم هست، چرا که اغلب به شما یاد می دهند که چطور با بازی دادن دیگران به اهداف خود برسید.

بعد از گذراندن دوره های آموزش نحوه ی برقراری رابطه عاشقانه با زنان، مردها کلکسیونی از «فتوحات عاشقانه» شان درست می کنند اما کماکان احساس تنهایی می کنند. زن هایی هم که دوره های آموزشی مخصوص به خود را درباره ی روابط عاطفی می گذرانند، متقاعد می شوند که با پوشیدن یک دامن بلند و دادن ماساژ، می توانند همسر خود را وادار کنند از جای خود بلند شود و به دنبال کسب درآمدهای نجومی برود.

۹– شما مرکز جهان نیستید

۱۰ حقیقت تلخ درباره زندگی که باید آن ها را بپذیریم(روزیاتو)

برایتان پیش آمده لباس جدیدی بپوشید اما اطرافیان تان تحسینش که هیچ، حتی متوجه آن هم نشوند؟ ناراحت نباشید و به جایش سعی کنید به خاطر آورید که آخرین باری که خودتان خالصانه از دیدن لباس جدید دوست تان خوشحال شدید چه زمانی بوده. خبر خوب آنکه این موضوع در مورد عیب های ظاهری هم صدق می کند و برخلاف چیزی که شاید تصور می کنید دیگران درگیر نقص های ظاهری شما نیستند و حتی شاید متوجه آن ها هم نشوند.

۱۰– همیشه کسی باهوش تر و جوان تر از شما هست

۱۰ حقیقت تلخ درباره زندگی که باید آن ها را بپذیریم(روزیاتو)

شاید بزرگ ترین ضربه به اعتماد به نفس یک شخص، پی بردن به این موضوع باشد که کسانی در این دنیا هستند که بسیار بهتر از شما هستند. به علاوه، به خاطر داشته باشید که ما هر سال پیرتر می شویم و چین و چروک هایمان عمیق تر. تنها کاری که می توان انجام داد پذیرش این حقیقت و آرام کردن خودمان با این فکر است که هر کسی به شیوه ی خودش منحصر به فرد است.

منبع: روزیاتو

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.