?>
تاریخ انتشار : یکشنبه 2 بهمن 1401 - 11:22
کد خبر : 899

با بادمجون چی درست کنم / بدون نیاز به گوشت

با بادمجون چی درست کنم / بدون نیاز به گوشت

. کشک بادمجان خانگی یکی از غذاهای سنتی و خوشمزه ای که بسیاری از خانواده های ایرانی طرفدار آن هستند کشک بادمجان می باشد که طرز تهیه بسیار آسانی هم دارد. چنانچه بادمجان جزو غذاهای مورد علاقه شما ما به حساب می آید پیشنهاد می کنیم با استفاده از موادی همچون کشک، بادمجان، سیر، پیاز، نعنا خشک و…

.

کشک بادمجان خانگی

یکی از غذاهای سنتی و خوشمزه ای که بسیاری از خانواده های ایرانی طرفدار آن هستند کشک بادمجان می باشد که طرز تهیه بسیار آسانی هم دارد. چنانچه بادمجان جزو غذاهای مورد علاقه شما ما به حساب می آید پیشنهاد می کنیم با استفاده از موادی همچون کشک، بادمجان، سیر، پیاز، نعنا خشک و… این غذای خوشمزه را بپزید و با نان و سبزی خوردن نوش جان کنید.

با بادمجون غذا چی بپزم که گوشت و مرغ نخواد؟15

میرزا قاسمی

از پرطرفدارترین غذاهای گیلان و مازندران می توان به میرزا قاسمی اشاره کرد که یکی از محبوب‌ ترین غذاهای قدیمی مردم این مناطق به شمار می رود. این غذا تاریخچه دور و درازی دارد و در زمان ناصرالدین شاه قاجار ابداع شده است و از آن پس نه تنها پای ثابت سفره های گیلانی ها شد بلکه در تمام مناطق ایران طرفداران بسیار زیادی به خود اختصاص داد. بادمجان، گوجه فرنگی، سیر، تخم مرغ، روغن و… از جمله مواد تشکیل دهنده این غذای خوشمزه است.

با بادمجون غذا چی بپزم که گوشت و مرغ نخواد؟11

رولت بادمجان ساده

رولت بادمجان یکی از غذاهای خوشمزه و متفاوتی است که برای آن دسته از افرادی که رژیم غذایی گیاهی در پیش گرفته اند بسیار مناسب است. در تهیه این غذای خوشمزه موادی همچون بادمجان، سیر، گوجه فرنگی، شوید و… به کار برده می شود. این غذا در زمان کمتر از ۲۰ دقیقه آماده می شود.

با بادمجون غذا چی بپزم که گوشت و مرغ نخواد؟12

بورانی بادمجان کبابی

از غذاهای متفاوت استان مازندران می توان به بورانی بادمجان کبابی اشاره کرد. این غذا طعم بسیار خاص و منحصر به فردی دارد و در زمان بسیار کمی آماده می شود. علاوه بر وعده های ناهار و شام به عنوان پیش غذا و دسر نیز سرو می شود. بنابراین شما میتوانید بادمجان کبابی را در کنار سایر غذاها بر سر سفره های رنگارنگتان داشته باشید.

با بادمجون غذا چی بپزم که گوشت و مرغ نخواد؟5

ورقه گیلکی

نوعی کوکوی خوشمزه که ورقه گیلکی نام دارد یکی از غذاهای ساده و خوشمزه ای است که با استفاده از بادمجان پخته می شود و طعم بسیار متفاوت و خوشمزه ای دارد. این غذا در زمان بسیار کمی و با هزینه اندک آماده می شود. در تهیه ورقه گیلکی موادی همچون بادمجان متوسط، تخم مرغ، زردچوبه، روغن و… به کار برده می شود.

با بادمجون غذا چی بپزم که گوشت و مرغ نخواد؟1

کوکوی بادمجان

کوکوی بادمجان یکی از غذاهای ساده و خوشمزه ای است که در بین خانواده های ایرانی بسیار رایج است چراکه هم در زمان خیلی کم آماده می شود و هم یک غذای سبک محسوب می شود. بنابراین چنانچه خواستید از این غذای خوشمزه به عنوان پیش غذا یا وعده نهار و شام استفاده کنید به موادی همچون بادمجان، تخم مرغ، روغن، نمک و فلفل نیاز دارید.

با بادمجون غذا چی بپزم که گوشت و مرغ نخواد؟15

املت بادمجان

املت بادمجان از جمله غذاهایی است که در ترکیبات آن از بادمجان استفاده شده است. این املت به شیوه بسیار جذاب و ساده ای تهیه می شود. جالب است بدانید برخلاف سایر املت ها در این املت شیر هم به کار برده می شود. بادمجان قلمی، تخم مرغ، شیر، سیر، نمک، فلفل و زردچوبه مواد تشکیل دهنده این غذا می باشد.

با بادمجون غذا چی بپزم که گوشت و مرغ نخواد؟17

پاستا عربیتا با بادمجان بریانی

برخلاف باور عموم که بر این تصورند عربیتا یعنی این غذا متعلق به کشورهای عربی است باید بدانید که در واقع به عربیتا به معنی تند و تیز است و این غذا همچون سایر پاستا ها به ایتالیا تعلق دارد. طعم متفاوت این غذا باعث شده است که طرفداران زیادی داشته باشد. چنانچه میخواهید از این غذا تهیه کنید به موادی همچون بادمجان، روغن زیتون، سیر، پاستا، گوجه فرنگی، دانه فلفل قرمز و نمک و فلفل نیاز دارید.

با بادمجون غذا چی بپزم که گوشت و مرغ نخواد؟15

بروسکتا بادمجان

بروسکتا بادمجان به عنوان یک پیش غذای بسیار خاص و شیک به شمار می‌رود که زیبایی دو چندان به سفره های میهمانی شما می بخشد. طعم این غذای خوشمزه را خنکی نعنا و گرمی بادمجان به تعادل میرساند و تجربه بسیار لذت بخشی به شما خواهد داد. در تهیه این غذای خوشمزه موادی همچون بادمجان، نان باگت، سیر، روغن زیتون، سرکه سفید و… به کار برده می شود.

 

 

با بادمجون غذا چی بپزم که گوشت و مرغ نخواد؟6

ساندویچ بادمجان کبابی

ساندویچ بادمجان کبابی یکی از غذاهایی به شمار میرود که بدون استفاده از روغن تهیه و طبخ می شود. تصور کنید بادمجان گریل شده همراه با سبزیجات در یک ساندویچ خوشمزه چه طعمی دلپذیری به ارمغان می آورد؛ مطمئناً بسیار لذت‌بخش خواهد بود. پیشنهاد میکنیم برای یک بار هم که شده با ترکیبی از موادی همچون بادمجان، گوجه فرنگی، نان برگر، پیاز، سرکه بالزامیک، پنیر موتزارلا و… این ساندویچ خوشمزه را تهیه کنید.

با بادمجون غذا چی بپزم که گوشت و مرغ نخواد؟13

یتیمک

یکی از غذاهای محلی بوشهر که در اکثر نقاط کشور نیز پرطرفدار است یتیمک نام دارد. این غذا بدون گوشت تهیه می شود و اصلی ترین مواد آن بادمجان و لوبیا چشم بلبلی می باشد. به دلیل استفاده از لوبیا در این غذا در گروه غذاهای پروتئین دار قرار دارد و یک غذای سالم و رژیمی محسوب می شود. از جمله مواد تشکیل دهنده این غذای خوشمزه می توان به بادمجان، لوبیا چشم بلبلی، پیاز، روغن، آب تمر هندی و… اشاره کرد.

با بادمجون غذا چی بپزم که گوشت و مرغ نخواد؟9

کال کباب

از جمله غذاهای اشتها آور شمالی که جزو غذاهای محلی این منطقه نیز به شمار می رود می توان به کال کباب اشاره کرد. اصلی ترین مواد تشکیل دهنده کال کباب، بادمجان است. این غذای بی نظیر با استفاده از موادی همچون بادمجان، مغز گردوی ساییده شده، آب انار ترش، سبزی و… تهیه و طبخ می شود. علاوه بر اینکه از این غذا در وعده های نهار و شام استفاده می شود به عنوان پیش غذا و میان وعده هم سرو می کنند.

خوراکی بادمجان ایتالیایی

در اینجا یک غذای خوشمزه ایتالیایی به شما معرفی خواهیم کرد که اصلی‌ترین مواد تشکیل دهنده آن بادمجان می باشد. طعم این غذا بسیار خوشمزه و متفاوت می باشد و طرفداران بسیار زیادی دارد. در تهیه خوراک بادمجان موادی همچون گوجه فرنگی، پیاز، جعفری ساطوری شده، کره، شکر، آرد سفید و… به کار برده می شود. طرز تهیه این غذای خوشمزه را از آشپزخانه نمناک می توانید ملاحظه کنید.

با بادمجون غذا چی بپزم که گوشت و مرغ نخواد؟14

سوفله بادمجان

یکی از پیشنهادهای خوشمزه ای که نمناک در این بخش برای شما کاربران خوش ذوق و خاص پسند دارد غذای لذیذی به نام سوفله بادمجان می باشد. این غذا با استفاده از موادی همچون بادمجان، پیاز، گوجه فرنگی، پنیر پیتزا رنده شده، روغن مایع و… تهیه و طبخ میشود و علاوه بر وعده های نهار و شام به عنوان پیش غذا نیز در مجالس مهمانی سرو میشود؛ بنابراین یکی از انواع پیش غذاهای مجلسی در بین ایرانیان به شمار می رود.

با بادمجون غذا چی بپزم که گوشت و مرغ نخواد؟12

کتلت بادمجان

چنانچه از آن دسته افرادی هستید که علاقه مند به خوردن غذاهای چرب نیستید؛ پیشنهاد می کنیم برای یک بار هم که شده کتلت بادمجان را امتحان کنید؛ بدون شک با یک بار خوردن شیفته طعم بی نظیر آن خواهید شد. در تهیه این غذا از موادی همچون بادمجان، تخم مرغ، سیب زمینی آب پز، جعفری خرد شده، پیاز، آرد سوخاری و… بکار برده می شود.

با بادمجون غذا چی بپزم که گوشت و مرغ نخواد؟5

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.