کد خبر : 12879
تاریخ انتشار : دوشنبه 29 می 2023 - 1:52

رابطه جنسی در دوران عقد و نامزدی /تصمیم با شماست، اما درست تصمیم بگیرید!

رابطه جنسی در دوران عقد و نامزدی /تصمیم با شماست، اما درست تصمیم بگیرید!
در دوران عقد، رابطه زناشویی باید با احتیاط و صبر و شکیبایی برقرار شود و استفاده از روش های پیشگیری از بارداری توصیه می شود. همچنین، بهتر است این امر در خانه و به طور محرمانه انجام شود؛

در دوران عقد، رابطه زناشویی برقرار کردن توسط زوج های جوان باید با احتیاط و ملاحظه بهداشت جسمانی و روانی صورت گیرد. بهتر است این رابطه به طور کامل و شدید برقرار نشود و به مرور زمان، با صبر و شکیبایی زوج ها به شکلی نرم و صمیمی برقرار گردد. همچنین، برای جلوگیری از پیشگیری از بارداری ناخواسته و بروز بیماری های جنسی، استفاده از روش های مناسب پیشگیری از بارداری توصیه می شود. در نهایت، برای حفظ حرمت و شرافت زن و شوهر، بهتر است این امر در خانه و به طور محرمانه انجام شود.

در بسیاری از خانواده های ایرانی مرسوم است دختر و پسر بعد از جاری شدن صیغه عقد مدتی را تا گرفتن جشن عروسی و آغاز کردن زندگی مشترک در زیر یک سقف در خانه پدر و مادرهایشان به سر می برند. در این دوران زوج های جوان در یک بلاتکلیفی از لحاظ روابط جنسی به سر می برند و هر چند قانونی زن و شوهرند اما از لحاظ عرف جامعه نباید رابطه زناشویی کامل برقرار کنند.

رابطه در عقد

سوالی که در این خصوص در ذهن بسیاری از جوانان ایجاد می گردد و ما در این بخش از  چمدون می خواهیم بدان پاسخ بدهیم این است که روابط زناشویی در دوران عقد چگونه باید باشد؟

.

 

رابطه کامل در عقد

بهتر است در دوران نامزدی رابطه جنسی برقرار نکنید

از نظر شرع مقدس اسلام وقتی صیغه عقد دائم بین پسر و دختر جاری شده است، آنها اجازه دارند روابط زناشویی کاملا آزادانه ای داشته باشند. یعنی می توانند با یکدیگر همبستر شوند و غریزه جنسی یکدیگر را کاملا ارضا کنند.

بنابر روایات فراوان، آمیزش زن و شوهر عبادت محسوب می شود و توصیه فراوانی بر این امر شده است. خوب این از حکم شرعی و نظر دین مبین اسلام در این خصوص. اما برخی از خانواده ها و حتی برخی از مشاوران به زوج جوان و خصوصا به دختر توصیه می کنند که از برقراری رابطه کامل جنسی در دوران عقد خودداری کنند و رابطه کامل زناشویی را به پس از عروسی موکول کنند.

باید بدانید که اختلافات در دوران نامزدی بسیار متداول هستند، اما کم نیستند شمار کسانی که در همان ابتدای راه زندگی و در دوران عقد، از یکدیگر جدا شده اند. بنابراین قبل از برقراری روابط کامل جنسی با نامزدتان، به این موضوعات خوب فکر کنید.

در دوران نامزدی بهتر است از رابطه جنسی خودداری کنید، اما از نظر اسلام، آمیزش زن و شوهر عبادت محسوب می شود. اختلافات در دوران نامزدی متداول هستند، بنابراین قبل از برقراری روابط جنسی با نامزد، به موضوعات خوب فکر کنید.

رابطه زناشویی در عقد

نکاتی برای تصمیم گیری درست برای برقراری رابطه جنسی در دوران عقد

دلایل زیادی برای به تعویق انداختن روابط جدی جنسی تا بعد از عروسی وجود دارد که عبارتند از:احتمال به هم خوردن ازدواج، امکان باردار شدن ناخواسته عروس، بی قراری و انحراف فکری زیاد به دلیل بیدار شدن میل شدید شهوانی، دلبسته شدن دو طرف و عدم توانایی در شناخت کامل یکدیگر، از بین رفتن انگیزه و اشتیاق در دوطرف و خصوصا پسر برای تشکیل زندگی مشترک چرا که معتقدند مردان بعد از اینکه میل جنسی خود را ارضا کردند، برای برگزاری عروسی بی انگیزه می شوند.

از طرف دیگر محدود کردن غریزه جنسی در دوران عقد عواقبی مانند اختلافات و کج خلقی را در پی دارد زیرا سرپوش گذاشتن بر میل سرکش شهوت زمانی که افراد برقراری رابطه جنسی را حق قانونی خود می دانند بسیار مشکل است.

تصمیم گیری درست برای برقراری رابطه جنسی در دوران عقد باعث ازدواج موفق‌تر، جلوگیری از بارداری ناخواسته، کاهش بی قراری و انحراف فکری، و عدم از دست دادن انگیزه می‌شود. اما محدود کردن غریزه جنسی در دوران عقد می‌تواند به اختلافات و کج خلقی منجر شود.

رابطه جنسی در نامزدی

تصمیم با شماست، اما درست تصمیم بگیرید!

شرعا و قانونا برقراری رابطه جنسی در دوران عقد اشکالی ندارد اما بهتر است عقلانی تصمیم بگیرید و درباره مسائلی که ممکن است بعد از برقراری رابطه جنسی برایتان پیش آید، اطلاعاتی کسب کنید.

بنابراین تنها کسی که می تواند برای شما در رابطه با برقراری رابطه جنسی دوران عقد تصمیم گیری کند خود شما و همسرتان هستید و این یک مسئله خصوصی است اما تصمیم برای این کار ساده نیست پس بهتر است سهل انگاری نکنید تا در آینده دچار مشکل گردید.

تصمیم برقراری رابطه جنسی در دوران عقد به شما بستگی دارد، اما بهتر است قبل از این کار درباره مسائلی که ممکن است بعدا برایتان پیش آید، اطلاعات کسب کنید و با عقلانیت تصمیم بگیرید. این یک مسئله خصوصی است و تنها شما و همسرتان می توانید در این مورد تصمیم بگیرید.

عوارض رابطه در دوران عقد

مشکلات بعد از برقراری رابطه جنسی در دوران عقد

قبل از برقراری رابطه جنسی با همسرتان بهتر است با مشکلاتی که ممکن است در آینده برایتان پیش آید، آشنا شوید. بارداری ناخواسته، یکی از مشکلات برقراری رابطه در دوران عقد است و جدا شدن از یکدیگر و طلاق از دیگر مشکلات دوران عقد است که باید قبل از برقراری رابطه درباره آن ها خوب بیاندیشید.

طلاق و جدایی بعد از برقراری رابطه جنسی در دوران عقد

در دوران عقد به این دلیل که نمی توان از عاقبت ازدواج با خبر بود و دائم بودن آن را در نظر گرفت، بهتر است با نامزدتان همبستر نشوید زیرا در صورت جدایی هم دختر و هم پسر دچار مشکلاتی می گردند گر چه تبعات رابطه زناشویی در دوران عقد برای دختران بیشتر است اما مسئولیت های قانونی پسران نیز در صورت برداشته شدن بکارت بیشتر می شود.

پیش از برقراری رابطه جنسی در دوران عقد، به مشکلاتی که ممکن است در آینده پیش آید آشنا شوید. بارداری ناخواسته و جدایی از یکدیگر و طلاق از مشکلات دوران عقد هستند که باید درباره آن ها بیاندیشید. در صورت جدایی، هر دو طرف دچار مشکلاتی می شوند.

طلاق در نامزدی

احتمال بارداری ناخواسته از تبعات برقراری رابطه جنسی در دوران عقد

اگر می خواهید در دوران عقد بچه دار نشوید بهتر است برقراری رابطه جنسی را به بعد از مراسم عروسی موکول کنید زیرا تمام راه های جلوگیری از بارداری ۱۰۰% تضمین شده نیستند.

بارداری ناخواسته

برای برقراری رابطه جنسی در دوران عقد موقعیت مکانی خود را بسنجید

برخی از پسران می پندارند اولین رابطه جنسی یک تجربه رمانتیک است اما باید بدانید که اولین رابطه برای دختران درد آور و همراه خونریزی است بنابراین بهتر است رابطه زناشویی بعد از عروسی باشد تا در صورت بروز هرگونه مشکل بتوانید برای درمان و بهبود وضعیت اقدام کنید.

رابطه زناشویی در دوران نامزدی

رضایت کامل طرفین برای برقراری رابطه جنسی در دوران عقد

بسیاری از جوانان در دوران عقد به علت اینکه دوستشان رابطه جنسی کامل با همسرش را در این دوران تجربه کرده ،آن ها نیز می خواهند این کار را انجام دهند و یا اینکه به خاطر نامزدشان علی رغم میل باطنی خود حاضر به برقراری رابطه هستند. باید بدانید برقراری رابطه به این دو دلیل کاملا اشتباه است و باید برای برقرای آن خودتان نیز رضایت داشته باشید.

برچسب ها :

ناموجود